Protest zawodów medycznych przed MZ. „Nie będzie medyków, nie będzie leczenia”

Przedstawiciele zawodów medycznych protestowali przed Ministerstwem Zdrowia. Domagali się zwiększenia finansowania ochrony zdrowia i odpowiednich wynagrodzeń.

Tarcza branżowa. „To chyba kpina”. Przedsiębiorcy o rozszerzeniu wsparcia dla firm

Przedsiębiorcy nie zostawiają suchej nitki na rządowym planie rozszerzenia pomocy dla firm. Zwiększenie wsparcia o kolejne kilkanaście kodów PKD uważają za niewystarczające. Tylko 10 procent branż może liczyć na pomoc – podkreślają.

Dr Borkowski: nie można przewidzieć, w jakim kierunku pójdą mutacje koronawirusa

Zarejestrowano już ponad 15 tys. mutacji koronawirusa. Z tej liczby naprawdę groźnych jest około pięciu – mówi dr Leszek Borkowski, farmakolog kliniczny.

Nowe obostrzenia w Polsce. Lockdown stał się faktem

W związku z pogarszającą się sytuacją minister zdrowia Adam Niedzielski zwołał w środę specjalną konferencję prasową. – Zdecydowaliśmy się na rozszerzenie obostrzeń na cały kraj od 20 marca do 9 kwietnia – ogłosił.

Niedzielski: idą trudne czasy, myślmy jak zabezpieczyć siebie i naszą rodzinę

Minister zdrowia ogłosił ogólnopolski lockdown. Nowe obostrzenia będą wprowadzane w całym kraju, a nie tylko w wybranych regionach. Zaczną obowiązywać od soboty, 20 marca do 9 kwietnia.

Daniel Obajtek. Państwo ma być wyjątkowo hojne dla powiązanych z nim spółek

Według „Newsweeka” państwo i zarządzany przez PiS samorząd przeznaczyły nawet 90 mln zł dotacji prywatnym spółkom powiązanym z Danielem Obajtkiem. Chodzi m.in. o firmy ERG Bieruń-Folie czy słynną już spółkę TT Plast.

Ostatnia barykada

Polski Związek Łowiecki NIE jest państwową jednostką organizacyjną. To zrzeszenie osób fizycznych i prawnych, dlatego korzysta z ochrony jaką gwarantuje Konstytucja RP!

Koronawirus. Sąd obniżył czynsz za wynajmowany lokal o ponad 6 tys. zł miesięcznie

Właścicielka małego sklepu odzieżowego przy promenadzie w Świnoujściu straciła klientów i dochody. Przez pandemię nie była w stanie płacić wysokiego czynszu. Właściciel lokalu nie zgadzał się na obniżkę. Złożyła więc pozew do sądu, by ten zmienił niekorzystną dla niej umowę.

Prof. Simon o pandemii: kiedy się skończy? Chyba nigdy

Ostatnie decyzje zakazujące zasłaniania twarzy szmatami, np. czymś co przypomina koronkowe majtki albo przyłbicą jak na bitwę pod Grunwaldem, są słuszne. Bo co to za ochrona? Gdyby wszyscy nosili maski, trzymali dystans i myli ręce nie byłoby żadnej trzeciej fali

Czarna lista PFR naprawdę istnieje? „Spółka odmawia wypłaty pieniędzy, nie mówi dlaczego”

Okazuje się, że jest sporo firm, które spełniały warunki otrzymania pomocy z Polskiego Funduszu Rozwoju, ale do dziś nie otrzymały ani złotówki. Powód? „Może zdarzyć się, że przedsiębiorca otrzyma odmowę bez podania przyczyny”.