Podpalenie punktu szczepień “wyolbrzymione przez ministra”? Tak twierdzi prezydent Zamościa.

ie należy zbytnio „rozdmuchiwać” podpalenia punktu szczepień w Zamościu, bo może to spowodować, że znajdą się kolejni naśladowcy – uważa prezydent miasta Andrzej Wnuk.Do podpalenia mobilnego punktu szczepień i siedziby sanepidu w Zamościu doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (2 sierpnia). Policja szuka sprawcy; opublikowała nagranie z kamer monitoringu, na których widać podpalacza. Minister zdrowia Adam Niedzielski nazwał podpalenia „aktem terroru”, wyznaczył 10 tys. nagrody za pomoc w złapaniu sprawcy podpaleń.

– Naszym zdaniem troszeczkę zostało to wyolbrzymione przez pana ministra Niedzielskiego, który, moim zdaniem, niepotrzebnie nadał temu aż tak wysoką rangę. To był zwykły chuligański, głupi wybryk, który wynikał z takiego fake newsa, który poszedł w weekend w mediach społecznościowych – powiedział prezydent Zamościa Andrzej Wnuk w piątkowych (6 sierpnia) „Sygnałach dnia” w Programie 1 Polskiego Radia.

– Rozdmuchiwanie tego w taki sposób, powoduje, że być może znajdą się – przepraszam za wyrażenie – ale jeszcze głupsi następcy i może to być w konsekwencjach bardziej tragiczne – mówił Wnuk.

Jak wyjaśnił, w weekend poprzedzający pożary, na Rynku Wielkim w Zamościu kobieta została użądlona przez pszczołę i jej partner doprowadził ją do stojącego w pobliżu mobilnego punktu szczepień. Wnuk powiedział, że kobieta ta miała wstrząs anafilaktyczny, który zagrażał jej zdrowiu i życiu, a w punkcie szczepień otrzymała profesjonalną pomoc medyczną i wezwano pogotowie.
Schwytanie sprawcy kwestią czasuŹródło:

wiralowy po sieci. Moim zdaniem to było powodem tego czynu (podpaleń -PAP) – mówił Wnuk.

– Pogotowie zabrało tę panią z punktu szczepień. Ktoś nagrał filmik i wrzucił do sieci z podpisem, że tak się kończy szczepienie, co jest kompletną bzdurą i kłamstwem. Poszło to w sposób

wiralowy po sieci.Moim zdaniem to było powodem tego czynu (podpaleń -PAP) – mówił Wnuk.

Prezydent Zamościa podkreślił, że policja jest na tropie sprawcy. – Mają zabezpieczone ślady, również ślady biologiczne. To tylko kwestia czasu, kiedy ta osoba zostanie złapana i ukarana – zaznaczył.

Wnuk przypomniał, że władze miasta, w miejsce zniszczonego przez pożar kontenera, w którym znajdował się mobilny punkt szczepień, podstawiły autobus miejski, gdzie zorganizowano punkt szczepień. – Po kilkadziesiąt osób dziennie przyjmuje tę szczepionkę – zaznaczył Wnuk.

Policja udostępniła na stronie internetowej dwa nagrania, na których widać sprawcę w chwili podpalenia punktu szczepień na Rynku Solnym oraz budynku sanepidu w Zamościu. Uruchomiona została też całodobowa infolinia – na numer 575 688 507 można przekazać policjantom informacje na temat podpalacza.

źródło: puls medycyny.pl

Napisano w Aktualności